CZ | EN        Dobrý den, dnes je pátek, svátek má Roland.

 

Květinová výzdoba pro firemní akce – doporučení, tipy a triky

Květinová výzdobaOrganizace nejrůznějších firemních akcí jako jsou party pro klienty či zaměstnance, tiskové a odborné konference, launch výrobku či společenská akce vyžaduje pečlivou přípravu. Organizátoři eventů kladou v dnešním vysoce konkurenčním prostředí důraz na to, aby aranžmá, osvětlení, dekorace a všechny detaily zapadaly do celkové koncepce akce. Nepostradatelnou součástí aranžmá je květinová výzdoba a dekorace. Správně zvolené aranžmá může být pro akci dokonce rozhodující, dokáže totiž účastníky přenést do jiných časů (např. 30. či 60. léta minulého století) či jiných končin (party v asijském či africkém stylu). Originální, krásná a nápaditá výzdoba může navodit správnou atmosféru, která pomůže splnit očekávání hostitelů.

Kdy začít plánovat květinovou výzdobu?

Jakmile jste stanovili cíl a celkovou koncepci eventu a určili jste termín, je důležité s ohledem na plánovanou kapacitu akce (plánovaný počet účastníků) rezervovat vhodné místo pro její konání. Především u kapacitně náročných akcí jsou nejlepší lokace ve frekventovaných časech (např. vánoční období či podzimní termíny konferencí) beznadějně obsazené, proto doporučujeme jejich rezervaci až několik měsíců předem. Pro běžné akce stačí místo rezervovat přibližně měsíc před jejím konáním. Jakmile máte sepsanou koncepci, termín a rezervované místo, přistupujete k plánování jednotlivých organizačních bodů. V tomto kroku plánujete kromě technického a personálního zázemí, osvětlení, účinkujících či gastronomie také dekorace a květinovou výzdobu. Doporučujeme dekorace, květinovou výzdobu a osvětlení vzájemně sladit, aranžmá plánovat jako jeden celek a poradit se se zkušenými odborníky. Rozhodně nenechávejte plánování květinové výzdoby až na konec s tím, „že se to nějak vyřeší“. Stejně jako to nejlepší místo a nejlepšího moderátora je vhodné si rezervovat i ten nejlepší tým floristů.

Ale nejde pouze rezervaci času kvalitních floristů, kteří mají zkušenosti s přípravou květinové výzdoby pro firemní akce. Pokud např. uvádíte na trh parfém s kosatci či liliemi, je vhodné takové květiny předem objednat. Především zajištění nesezónních květin (např. tulipány na podzim) vyžaduje čas. Poraďte se proto se svými floristy, aby měli dostatečně dlouhou dobu na to splnit beze zbytku veškerá vaše přání a zajistit kvalitní a čerstvé květiny včas a v celém plánovaném rozsahu.

Budget pro květinovou výzdobu

Ve chvíli, kdy plánujete koncepci květinové výzdoby, byste měli mít již jasno také o výši budgetu. Buď si předem stanovíte předběžnou částku, kterou později upravíte po konzultaci s floristou nebo si naopak sepíšete obsah květinové výzdoby (např. počet bistro stolků, rautových stolů, velkých aranží či počet kytic pro významné hosty) a o budgetu se opět poradíte s vaším floristou. Ve druhém případě si můžete výši budgetu květinové výzdoby pro vaši akci spočítat na stránkách http://www.laflorista.cz/kalkulacka.

Módní květinová vlna

Květinová výzdobaStejně jako oblečení, také květiny podléhají módě a sezónnosti. Zatímco v létě jsme více odvážní, klademe důraz na barevnost a rozmanitost, na podzim převládá jednoduchost a čistota. Použití sezónních květin pro květinovou výzdobu vaší akce může být ve výsledku velmi příjemné pro váš budget a vy tak ušetříte částku, kterou můžete investovat např. do výraznějšího osvětlení, kostýmů či dekorací. Záleží ale samozřejmě na celkové koncepci vaší akce. Pokud si přejete květiny stejně jako dekorace sladit do jednotné barevnosti a jednotného pojetí, je vhodné se na veškerých detailech poradit se zkušeným floristou. Ten vám nelépe doporučí vhodné květiny do barev a stylu vaší akce, výrobku či např. firemního loga.

Obaly a vázy na květiny

Květinová výzdobaNejen květiny podléhají módním vlnám, také obaly na květiny a dekorace prošly módním převlekem. V současné době jsou nejvíce módní hranaté květináče a nádoby ve tvaru krabic, obdelníků či bedýnek. Důraz je kladen na jedné straně na barevnost, kde experimentujeme s výraznými barvami jako je fialová, oranžová či zelená. Na druhé straně na firemní akci doporučujeme obaly na květiny spíše designové a dekorační, než výrazné a vybíráme proto neutrální barvy bílé, šedivé a černé. Nejvíce používanými materiály jsou kromě keramiky také sklo, dřevo, kámen a kov. Pro firemní akce jsou nejčastěji používány nejrůznější designové dekorační vázy z čirého skla v kombinaci s neutrálními obaly na hrnkové květiny z keramiky a kamene opět v neutrálních barvách.

Druhy květinových aranží na firemní akce

Organizujete firemní akce poprvé či tápete, jaké druhy květinových aranží byste měli zvolit? Nechte si poradit od zkušených floristů. Tým La Florista s.r.o. vám ochotně poradí, které části prostor vyzdobit a jaké typy květinových aranží a květin použít. Připraví vám celou vaši květinovou výzdobu na míru vaší akce a vy budete zcela klidně spát. S jakými druhy aranží tedy počítat:

Květinová výzdoba

Vysoké květinové aranže u vstupu a foyer

Vysoké květinové aranže u vstupu a foyer Již vstup do prostor, kde se koná firemní akce, by měl o akci leccos napovědět a snažit se již u výzdoby exteriéru prostor vyvolat v účastnících příznivý první dojem. Ve chvíli, kdy hosté na vaši akci přicházejí, zanechá v nich vyzdobený vstup, foyer či exteriér vstupních prostor velmi dobrý dojem, který si zanechají i po odchodu z akce jako otisk v jejich paměti.

   
 

Květinové aranžmá na bistrostolky

Mělo by zapadat do celkového pojetí květinového aranžmá. Navrhneme pro vás aranžmá v hodnotě již od 100 Kč za kus. Aranžmá by mělo být sice nápadité, ale nízké a jednoduché, aby mohli návštěvníci akce u bistrostolků bez problému konzumovat gastronomické pochutiny a nic jim nebránilo v družné konverzaci.

   
 

Květinové aranžmá na rautové stoly

V týmu La Florista se nepovažujeme pouze za floristy, ale za nápadité umělce, kteří prostřednictvím květin dokáží dotvořit atmosféru Vaší rautové hostiny. Kvalitní a chutné jídlo a bohaté a krásně zdobené rautové stoly jsou základem úspěchu každé akce. Nebojíme se vyplnit vám i ten nejoriginálnější a nejbláznivější nápad. Květinami ozdobíme sochy z ledu, zajistíme aranžmá z ovoce či zeleniny ve spojení s exotickými květinami, rautové stoly posypeme lístky z růží či připravíme ty nejoriginálnější květinové aranžmá. Nechte se inspirovat v naší fotogalerie.

   
květinová výzdoba

Vysoká aranž na pódium

Květinová výzdoba, na kterou klademe při akci zvláštní důraz, jelikož udává společně s vhodně zvoleným osvětlením atmosféru prostoru, kterému na akci věnujeme zvláštní pozornost a po dlouhou dobu je v hledáčku všech přítomných – pódiu. Pokud je pódium na vyvýšeném místě, můžeme zvolit vysokou aranž, aniž bychom tak zastínili dění na pódiu. Pokud je pódium ve stejné rovině, jako sedící hosté, doporučujeme nižší variantu květinového aranžmá, např. ve stylu půlkruhu.

   
květinová výzdoba

Květinová výzdoba předsednického stolu na tiskových a odborných konferencích

V případě předsednického stolu na konferencích se většinou jedná o jedinou dekoraci, kterou na stůl umístíme. Opět platí, že by se mělo jednat o aranž nízkou, nicméně bychom jí neměli ubírat na nápaditosti. Květinové aranžmá bychom měli umístit do jejího středu a poté opakovat vždy cca po 3-4 přednášejících, pokud je předsednický stůl dlouhý. U konference s 1-5 přednášejícími použijeme většinou pouze jednu aranž. Květiny by neměly nikdy zastínit přednášejícího, neměly by přesahovat výšku mikrofonu na stole, aby bylo možné přednášející fotografovat ze všech úhlů. V žádném případě nesmí být zastíněný jejich obličej, a to ze žádného úhlu. U debaty u kulatého stolu se opět držíme pravidla nízké aranže tak, velikost aranže do šířky přizpůsobíme množství debatujících u stolu a velikosti stolu.

   
květinová výzdoba

Květinová výzdoba na toalety

Organizátory eventů často opomíjená oblast. Právě čisté a odekorované toalety mohou nechat v návštěvnících akce pozdější pozitivní či negativní dojem na celou akci. Nezapomínejte prosím tedy na prostory, kam i „král musí“. Náš tip: Toalety před akcí zkontrolujte, zda jsou řádně čisté, provoněné a nechybí mýdlo, ručníky a toaletní papír. Na toalety umístíme buď čerstvé květiny do vázy, hrnkové květiny či vysoké květinové aranžmá. Trendy jsou vysoké květinové dekorace s bambusem.

květinová výzdoba

Originální kytice pro přednášející a významné hosty

Samozřejmostí je navázání originálních a fotogenických kytic pro přednášející, účinkující a významné hosty akce. Velmi rádi navrhneme a připravíme květinový dárek pro každého účastníka a mnohem více…

 květinová výzdoba  

Speciální, netradiční a objemné květinové aranže

Kreativitě meze neklademe. Navrhneme pro vás kreativní řešení květinové výzdoby dle vašeho přání, např. ve velikosti člověka, exotické květiny či keře, speciální aranž na míru ve velikosti, tvaru či barvě vašeho loga či firemní akce. Věřím, že společně připravíme nezapomenutelnou a originální květinovou výzdobu.

 

 


Fotogalerie
Odběr novinek


Ukázky našich prací
Květinový firemní servis
Rady&Tipy pro vás O nás Originální květinová výzdoba pro firemní akce – doporučení, tipy a triky Nabízíme Květinová výzdoba
Reference a loga partnerů
 
 
LA FLORISTA     |     2010.     |     Newsletter - zasílání novinek     |     Developed by NET sign studio
Textové, grafické a multimediální materiály jsou majetkem provozovatele a jakékoliv jejich použití dalšími stranami je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno. Fotografické materiály poskytnuté zákazníky jsou zveřejňovány pouze s jejich souhlasem.